צניחה בביקוש לדירות בנגב

לפי נתוני הלמ”ס על היקפי העסקאות של דירות חדשות ומיד שנייה ברבעון השלישי השנה מצביעים על ירידה לעומת הרבעון המקביל ב-2019. המגמה נרשמה כמעט בכל הערים המרכזיות. בבאר שבע ירידה של 28% ובאשדוד ירידה של 21%.

אשקלון

דווקא  באשקלון המגמה הפוכה . העיר החוף הדרומית הציגה עליות גורפות בהיקפי העסקאות בשיעורים משמעותיים בקרב כל סוגי החדרים. בסך הכל קפצו היקפי עסקאות הנדל”ן באשקלון ברבעון השלישי של 2020 לעומת הרבעון המקביל אשתקד ב-76%.

אם צוללים לסוגי הדירות מגלים כי בקרב דירות קטנות בנות 1-2 חדרים חלה עלייה של 18% במכירת דירות, כאשר ככל שהדירות גדולות יותר, כך הקפיצות בעסקאות הופכות לדרמטיות יותר: בקרב דירות 2.5-3 חדרים כבר חלה קפיצה שנתית של 146%, בקרב דירות 3.5-4 חדרים העלייה עמדה על 45%, בקרב דירות 4.5-5 חדרים נרשמה עלייה של 98% ובקרב דירות בנות 5.5-6 חדרים זינקו היקפי העסקאות בלא פחות מ-200%.

בשנה החולפת יצאו לשיווק פרויקטים רבים בשכונה החדשה עיר היין, ומכאן הגידול בכמות הדירות שנמכרו, מדובר במגה שכונה, המשתרעת על פני 4,000 דונם וצפויה להכיל כ-40 אלף תושבים. ברחבי העיר יש גם פרויקטים רבים של מחיר למשתכן, ובחודשים האחרונים מיהרו הזכאים לממש את הזכאות, נתון נוסף שיכול להסביר את הקפיצה בהיקפי העסקאות.

באר שבע

באר שבע הציגה ירידה גורפת בהיקפי העסקאות ברבעון השלישי השנה לעומת הרבעון המקביל. בסך הכל מדובר בירידה של 28% במכירת דירות, כאשר הירידה הגדולה ביותר נרשמה בקרב גם כאן בקרב הדירות הקטנות בנות 1-2 חדרים בשיעור של 39%.

Leave a Reply

כתיבת תגובה