לקנות עכשיו דירה או לא?

שאלת השאלות האם לקנות עכשיו דירה או לא? המומחים אומרים לא – כדאי עוד להמתין.

שוק הדירות בישראל אינו חד גוני ויש שוני גדול בין האזורים השונים, באזורי ביקוש גבוהים אנחנו אפילו רואים עלייה במחירים, הישראלי לא יצאו לחול השנה הישראלים העמידים ובעלי ההון אפילו רכשו יותר דירות יוקרה והשקיעו באזורי ביקוש.

לעומת זאת בשווקי הנדל”ן בפריפריה אנחנו רואים התחלה של ירידות מחירים כמו בבאר שבע יש ירידות מחירים, באזור גדרה חדרה ישנם פחות ירידות ואף עליות מחירים.

בכלל בעידן הקורונה אנחנו רואים ירידות בהתחלות בנייה וכנראה יווצר ביקוש עוד יותר גבוה בשנים 2021 וכן ב 2022 כלומר המצב לא הולך להשתפר במרכז אך בפריפריה אולי כן תהייה ירידה זמנית עקב ביקושים נמוכים והון קטן יותר שמוזרם על ידי בעלי ההון לאזורים אלו.

באזורי הביקוש הגבוה במרכז חלק מהדירות שהיו בשוק דירות הנופש חזרו לשוק השכירות וחלקן נמכרו אך המחירים לא ירדו, אחרים מעדיפים להמתין עם השוק להשכרה לטווח קצר ומאמינים שהקורונה תעלם בקרוב והם ישובו לקטוף את הפירות משוק ההשכרה לטווח קצר.

לפי מה שנראה באופק המשבר הזה של הקורונה עוד ארוך ולא יסתיים השנה הוא ילווה אותנו לפחות עוד שנה ולכן מי שיש לו רק ינצל את המצב לרכוש עוד דירות ואילו לשאר האוכלוסייה הממוצעת שוק הדירות מתרחק עוד יותר וקשה לראות אור בקצה המנהרה.

המשבר ילך ויעמיק בנשים הקרובות משום שאין תכנון ואין התחלות בנייה כמו לפני תקופת הקורונה משום שגם הקבלנים חוששים ממיתון עמוק.

Leave a Reply

כתיבת תגובה